Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон) вимагає, щоб не пізніше, ніж за рік після введення в дію Закону про комунальні послуги (тобто до 1 травня 2020 року) співвласники багатоквартирного будинку прийняли рішення про форму організації договірних відносин з кожним виконавцем комунальних послуг.  Таких форм передбачено три.

1.Кожен співвласник багатоквартирного будинку укладає індивідуальний договір з виконавцем комунальних послуг.

2.Договір від імені всіх співвласників будинку укладає управитель (це буде колективний договір).

3.Договір укладає об'єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридична особа, кооператив або ін.

Якщо до травня 2020 року такий вибір не буде зроблений, між виконавцем договору і кожним співвласником будинку будуть укладені індивідуальні договори.

А поки платимо за старими договорами

Варто зауважити, що нормативно-правові акти, які затвердженні Урядом та Мінрегіоном на виконання вимог Закону, можуть застосовуватися лише в умовах переходу на нові договірні відносини. Це стосується і Порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 291).